Altın Küre 2021 kazananları

Josh O'Connor ve Emma Corrin, The Crown'daki Prens Charles ve Prenses Diana performanslarıyla ilk ödülleri kazandı. İşte Altın Küre 2021 kazananların tam listesi:

2021 Altın Küre arkamızda ve geç gördüm Chadwick Boseman Ma Rainey Black Bottom rolünden ötürü ölümünden sonra galibiyet puanı. En iyi TV dizisi (drama) galibi  The Crown  , Emma Corrin ve Josh O'Connor'un Globes'larını Prenses Diana ve Prens Charles olarak seçmesiyle bir yığın ödülü süpürdü. The Queen's Gambit ayrıca Anya Taylor-Joy için sınırlı bir dizide en iyi sınırlı dizi ve en iyi kadın oyuncu için hak edilmiş iki ödül kazandı.

I Care a Lot'tan Rosamund Pike en iyi kadın oyuncu (müzikal veya komedi) ve Ted Lasso'dan Jason Sudeikis bir TV dizisinde (müzikal veya komedi) en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Borat Subsequent Moviefilm, Hamilton'ı yendi ve en iyi filmi (müzikal veya komedi) eve götürdü. Chloé Zhao, Nomadland ile Altın Küre kazanan ve aynı zamanda en iyi filmi (drama) kazanan Asya kökenli ilk kadın yönetmen olarak tarih yazdı.

Schitt's Creek'ten Catherine O'Hara'nın kabul konuşması sırasında arka planda gürültü duymasıyla birkaç teknik zorluk yaşandı . Neyse ki, Mark Ruffalo ve John Boyega'nın sesi, TV performansları için oyunculuk ödüllerini kabul ettiklerinde mükemmel çalıştı. The Trial of the Chicago 7  , Aaron Sorkin'in en iyi senaryoyu kazandığını gördü.

İşte Altın Küre 2021 kazananların tam listesi:

2021 Altın Küre kazananları

Kategori kazananları kalın yazılmıştır .

En iyi sinema filmi, drama

  • The Father
  • Mank
  • Nomadland -- winner
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 7

Sinema filminde en iyi kadın oyuncu, dram

  • Viola Davis, Ma Rainey's Black Bottom
  • Andra Day, The United States vs. Billie Holiday -- winner
  • Vanessa Kirby, Pieces of a Woman
  • Frances McDormand, Nomadland
  • Carey Mulligan, Promising Young Woman

Sinema filmi, müzikal veya komedide en iyi erkek oyuncu

  • Sacha Baron Cohen, Borat Subsequent Moviefilm - kazanan
  • James Corden, Balo
  • Lin-Manuel Miranda, Hamilton
  • Dev Patel, David Copperfield'ın Kişisel Tarihi
  • Andy Samberg, Palm Springs

En iyi sinema filmi, müzikal veya komedi

  • Borat Subsequent Moviefilm -- winner
  • Hamilton 
  • Music
  • Palm Springs
  • The Prom

En iyi yönetmen, sinema filmi

  • Chloe Zhao, Nomadland - kazanan
  • Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7
  • Regina King, One Night in Miami
  • David Fincher, Mank
  • Emerald Fennell, Promising Young Woman

Sinema filminde en iyi aktör, dram

  • Riz Ahmed, Sound of Metal
  • Chadwick Boseman, Ma Rainey's Black Bottom - kazanan
  • Anthony Hopkins, The Father
  • Gary Oldman, Mank
  • Tahar Rahim, The Mauritanian

En iyi sınırlı dizi veya TV filmi

  • Normal People
  • The Queen's Gambit - kazanan
  • Small Axe
  • The Undoing
  • Unorthodox

Sınırlı bir dizi veya TV filminde en iyi kadın oyuncu

  • Cate Blanchett, Mrs. America
  • Daisy Edgar-Jones, Normal People
  • Shira Haas, Unorthodox
  • Nicole Kidman, The Undoing
  • Anya Taylor-Joy, The Queen's Gambit - kazanan

TV rolünde en iyi yardımcı kadın oyuncu

  • Gillian Anderson, The Crown - kazanan
  • Helena Bonham Carter, The Crown
  • Julia Garner, Ozark
  • Annie Murphy, Schitt's Creek
  • Cynthia Nixon, Ratched

Herhangi bir sinema filminde destekleyici bir rolde en iyi kadın oyuncu

  • Glenn Close, Hillbilly Elegy
  • Olivia Colman, The Father
  • Jodie Foster, The Mauritanian - kazanan
  • Amanda Seyfried, Mank
  • Helena Zengel, News of the World

En iyi dizi, drama

  • The Crown - kazanan
  • Lovecraft Country
  • The Mandalorian
  • Ozark
  • Ratched

En iyi sinema filmi, yabancı dil

  • Another Round (Denmark)
  • La Llorona (Guatemala/France)
  • The Life Ahead (Italy)
  • Minari (USA) - kazanan
  • Two of Us (France/USA)

Bir TV dizisi, drama en iyi aktör

  • Jason Bateman, Ozark
  • Matthew Rhys, Perry Mason
  • Josh O'Connor, The Crown - kazanan
  • Bob Odenkirk, Better Call Saul
  • Al Pacino, Hunters

Bir sinema filmi, müzikal veya komedide en iyi kadın oyuncu

  • Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm
  • Kate Hudson, Music
  • Michelle Pfeiffer, French Exit
  • Rosamund Pike, I Care a Lot - kazanan
  • Anya Taylor-Joy, Emma

En iyi dizi, müzikal veya komedi

  • Emily in Paris
  • The Flight Attendant
  • The Great
  • Schitt's Creek - kazanan
  • Ted Lasso

TV dizisi, müzikal veya komedide en iyi erkek oyuncu

  • Don Cheadle, Black Monday
  • Nicholas Hoult, The Great
  • Eugene Levy, Schitt's Creek
  • Jason Sudeikis, Ted Lasso - kazanan
  • Ramy Youssef, Ramy

En iyi orijinal müzik, sinema filmi

  • Alexandre Desplat, The Midnight Sky
  • Ludwig Goransson, Tenet
  • James Newton Howard, News of the World
  • Trent Reznor and Atticus Ross, Mank
  • Trent Reznor, Atticus Ross and Jon Batiste, Soul - kazanan

En iyi orijinal şarkı, sinema filmi

  • Fight for You, Judas and the Black Messiah
  • Hear My Voice, The Trial of the Chicago 7
  • Io Si (Seen), The Life Ahead - kazanan
  • Speak Now, One Night in Miami
  • Tigress & Tweed, The United States vs. Billie Holiday

TV dizisindeki en iyi kadın oyuncu, dram

  • Olivia Colman, The Crown
  • Jodie Comer, Killing Eve
  • Emma Corrin, The Crown - kazanan
  • Laura Linney, Ozark
  • Sarah Paulson, Ratched

En iyi senaryo, sinema filmi

  • Emerald Fennell, Promising Young Woman
  • Jack Fincher, Mank
  • Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7 - kazanan
  • Florian Zeller and Christopher Hampton, The Father
  • Chloe Zhao, Nomadland

Sınırlı bir dizi veya TV filminde en iyi erkek oyuncu

  • Bryan Cranston, Your Honor
  • Jeff Daniels, The Comey Rule
  • Hugh Grant, The Undoing
  • Ethan Hawke, The Good Lord Bird
  • Mark Ruffalo, I Know This Much is True - kazanan

En iyi sinema filmi, animasyon

  • The Croods: A New Age
  • Onward
  • Over the Moon
  • Soul - kazanan
  • Wolfwalkers

TV dizisi, müzikal veya komedide en iyi kadın oyuncu

  • Lily Collins, Emily in Paris
  • Kaley Cuoco, The Flight Attendant
  • Elle Fanning, The Great
  • Jane Levy, Zoey's Extraordinary Playlist
  • Catherine O'Hara, Schitt's Creek - kazanan

TV rolünde en iyi yardımcı erkek oyuncu

  • John Boyega, Small Axe - kazanan
  • Brendan Gleeson, The Comey Rule
  • Daniel Levy, Schitt's Creek
  • Jim Parsons, Hollywood
  • Donald Sutherland, The Undoing

Herhangi bir sinema filminde yardımcı bir rolde en iyi erkek oyuncu

  • Sacha Baron Cohen, The Trial of the Chicago 7
  • Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah - kazanan
  • Jared Leto, The Little Things
  • Bill Murray, On the Rocks
  • Leslie Odom Jr., One Night in Miami

01 Mar 2021 - 20:53 - Magazin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak haberkipi.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan haberkipi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler haberkipi.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı haberkipi.com değil haberi geçen ajanstır.



Ankara Markaları

haberkipi.com, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 336 17 56
Reklam bilgi


Anket Koronavirüs aşısı yaptıracak mısınız?