FOX TV Yasak Elma dizisi oyuncuları, konusu ve karakterleri 2021

FOX TV'nin sevilen ve izleyicisi her geçen gün artan dizisi Yasak Elma, tüm entrika ve heyecanıyla devam ediyor. İşte her Pazartesi yayınlanan Yasak Elma dizisi oyuncuları, konusu ve karakterlerinin özellikleri.

FOX TV'de her Pazartesi yayınlanan büyük izleyici kitlesi olan dizisi Yasak Elma, tüm entrika ve heyecanıyla devam ediyor. Her yeni bölümünde dikkatle izlenen dizi bir sonraki bölümü için izleyicileri merakta bırakıyor. Yasak Elma oyuncuları kimler? Yasak Elma dizisinde kim hangi karakteri canlandırıyor? sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

YASAK ELMA DİZİSİ HAKKINDA BİLGİ

Yasak Elma, yapımcısı Med Yapım olan, yönetmenliğini Murat Öztürk'ün yaptığı, senaryosunu Melis Civelek'in yazdığı ve müzikleri Cem Tuncer, Ercüment Orkut ve Efecan Tuncer tarafından yapılan dram ve komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Her Pazartesi FOX TV'de yayınlanan Yasak Elma dizisi, ilk bölümü 19 Mart 2018 tarihinde yayımlanmıştır. 

YASAK ELMA DİZİSİ HİKAYESİ

Ender’in ve Yıldız’ın ortadan kaybolmasıyla meydan tamamen Şahika’ya kalmıştır. Şahika gelecekle ilgili planlarını ilmek ilmek dokurken, Halit’i ve çocuklarını avucunun içine almış, Halit’le evlilik hazırlıkları içindedir.

Yıldız hamiledir ve bebeğine bir zarar gelmemesi için hamilelik dönemini herkesten uzakta bir köyde geçirmektedir. Bebeğini sağlıkla dünyaya getirmek ve bütün kötülüklerden uzak durmak tek amacıdır. Yıldız’ın aldığı radikal karar, bir gece kapısının çalmasıyla değişir.

Ender geçirdiği kaza sonrası uzun süre felç kalmış, zamanını azimle iyileşmeye ve ona zarar veren düşmanından intikam almaya adamıştır. Karşısındaki düşmanın gücüyle tek başına baş edemeyeceğini anladığından, kendine gelir gelmez Yıldız’ın yanına gider.

Ender başına gelenleri Yıldız’a anlatır ve bir zamanların en büyük iki düşmanı, Şahika ve arkasındaki güce karşı iş birliği kararı verirler.

YASAK ELMA DİZİSİ OYUNCULARI

Yasak Elma dizisinde birbirinden ünlü oyuncular yer alıyor. Oyuncular: Şevval Sam, Eda Ece, Erdal Özyağcılar, Berk Oktay, Nesrin Cavadzade, Şafak Pekdemir, Melisa Doğu, Barış Aytaç, Can Nergis, Rutkay Ayıköz, Nilperi Şahinkaya, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu.

Yasak Elma Dizisi Ender Çelebi (Şevval Sam) kimdir?

Yasak Elma Dizisi Ender Çelebi (Şevval Sam) kimdir?

Ender Çelebi, sosyetik ve tam bir cemiyet kadınıdır. Güzelliğinin doruğundayken de Halit Argun gibi çapkın, evli ve milyarder iş adamının yanına sekreter olarak girmeyi başarmıştır. Enerjisi, becerisi, çalışkanlığı ve kadınlığıyla da yıllardır hayalini kurduğu hayata Halit’ten hamile kalarak ve bunu bir süre gizleyerek kavuşmuştur. Paraya ve güce aşıktır.

Yasak Elma Dizisi Hasan Ali Kuyucu (Erdal Özyağcılar) kimdir?

Yasak Elma Dizisi Hasan Ali Kuyucu (Erdal Özyağcılar) kimdir?

Erdal Özyağcılar; 1948 Bursa doğumlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci senesinde, İstanbul Belediye Konservatuar’ı Tiyatro Bölümünü kazandı ve eğitimine orda devam etme kararı aldı, eğitiminin üçüncü yılında hocası Yıldız kenterin kurucuları arasında olduğu kent oyuncularında "KARAKOLDA" adlı oyunla sahneye adım attı. (1966)

Ve "Kent Oyuncuları", "Dormen Tiyatrosu", "Ulvi Uraz Tiyatrosu", "Dostlar Tiyatrosu", "Gazete Tiyatrosu", "İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları” ve halen kızı Zeynep Özyağcılar'ın kurucusu olduğu "Tiyatro Martı"da tiyatro hayatına devam etmektedir.

1978-1979 tiyatro sezonunda Sermet Çağan’nın “Ayakbacak Fabrikası” adlı oyunundaki rolü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı.

1967 yılında Kamran Yüce ve Şükran Güngör’ün RAN FİLM prodüksiyonu, senaryosu Yaşar Kemal imzalı, Atıf Yılmaz'ın yönettiği "ÖLÜM TARLASI" filmi ile kamera önüne adım attı. Ve Ertem Eğilmez, Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Şerif Gören, Mahsun Kırmızıgül, Ozan Açıktan ve İlker Ayrık'ın yönetmenliğinde 26 filmde rol aldı. 1986 yılında Şerif Gören’in yönettiği "Yılanların Öcü" filmindeki rolüyle Antalya Altın Portakal En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldı.

1989 yılında "BİZİMKİLER" adlı TV dizisi ile televizyon ekranına merhaba dedi ve hemen hemen hiç ara vermeden 15 TV dizisinde yaklaşık 650 bölüm oynadı. "Şükrü Bey", "Tango Muhsin", "Baklavacı Kahraman", "Sütçi Ramiz" gibi değişik karakterlere hayat verdi. 1992 ve 1994 Altın Kelebek En İyi Erkek Drama Oyuncusu seçildi. 2016 Sakıp Sabancı yaşam boyu başarı ödülüne sahiptir. Tiyatro sanatçısı Güzin Özyağcılar ile evli, iki çocuğu vardır, Emrah Özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar.

Yasak Elma Dizisi Yıldız Yılmaz Kuyucu (Eda Ece) kimdir?

Yasak Elma Dizisi Yıldız Yılmaz Kuyucu (Eda Ece) kimdir?

Gencecik yaşına rağmen hayatından sıkılmıştır. Ona göre mutluluğun anahtarı zengin bir koca bulup evlenmek ve lüks içinde bir hayat yaşamaktır. Sosyeteye ve lüks insanlara hayranlık duyar. Yıllar sonra Ender’in teklifiyle hayatının değişebileceğini anlayıp, aklını Halit’i tavlamak ve onun karısı olabilmek için kullanacaktır.

Yasak Elma Dizisi Çağatay Kuyucu (Berk Oktay) kimdir?

Yasak Elma Dizisi Çağatay Kuyucu (Berk Oktay) kimdir?

Çağatay Kuyucu; kırk yaşında, yakışıklı, iyi eğitimli, zengin, modern, çalışkan bir adamdır. Büyük bir kargo firmasının sahibidir. En büyük özelliği müzmin bekar olmasıdır. Hayatında hep kadınlar olur ancak hiç biriyle evliliğe yanaşmaz. Feride ve Çağatay’ın babası Hasan Ali boşandıklarında henüz ergen yaşlarda olan Çağatay annesinin dolduruşları yüzünden babasıyla görüşmeyi kesmiştir. Bugüne kadar annesiyle hiç bir kız arkadaşını tanıştırmamıştır. Annesine saygıda kusur etmez ama kendi hayatına da fazla müdahale ettirmez. Arkadaşlarının sevgilileri Çağatay’ı hep potansiyel tehlike olarak görürler. Çağatay, yakışıklı karizmatik ve çapkın olduğundan, daha da fazlası, asla evlenmeyi düşünmediğinden onunla arkadaşlık etmesinden tedirgin olurlar. Çağatay ise kendi hayatından çok memnundur. Onun prensipleri vardır ve onunla birlikte olmak isteyen kişi onun hayatına ve şartlarına adapte olmak zorundadır. Ne var ki, Çağatay’ın Yıldız’la tanışması onun bütün dengeleri alt üst edecektir. Yıldız sayesinde hem değişecek, hem babasıyla ilişkisi yeniden şekillenecek, hem de annesi Feride’nin tepkisini çekerek annesi ve Yıldız’ın arasında kalacaktır.

Yasak Elma Zehra Argun Kara (Şafak Pekdemir) kimdir?

Yasak Elma Zehra Argun Kara (Şafak Pekdemir) kimdir?

Zehra Argun Kara; Halit’in ilk eşinden olan kızıdır. Halit’in çocuklarının içinde en büyüğü ve çok iyi bir abladır. Her zaman babasının bütün eşlerini kıskanmıştır. Bugüne kadar hiç aşık olmamıştır, içten içe evde kalmış olduğuna inanır.

Yasak Elma Şahika Ekinci (Nesrin Cavadzade) kimdir?

Yasak Elma Şahika Ekinci (Nesrin Cavadzade) kimdir?

Şahika Ekinci; Kaya’nın kız kardeşidir. Hayat amacı zengin ve iyi yaşamaktır. Güçlü olmak için dünyaya gelmiş gibidir. Bu yüzden içinde sevgi ve merhamet adına en ufak bir kırıntı bile yoktur. En kıymet verdiği insan sadece Kaya’dır. Çok zekidir. İyi eğitimlidir. Kendini çok iyi yetiştirmiştir. Düşmanı olacak kişiyi hayatından bezdirir. Bir şeyi istese onun önünde hiç bir kuvvet duramaz ve istediği şeyi elde edene kadar durmak nedir bilmez.

Yasak Elma Asuman (Melisa Doğu) kimdir?

Yasak Elma Asuman (Melisa Doğu) kimdir?

Melisa Doğu: 1981 yılında istanbul’da doğan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuğun yanı sıra eğitmenlik ve oyuncu koçluğu yapmaktadır. 14 yaşında modellik ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Türkiye’de podyuma çıkan en genç modeldir. Konservatuvara gittikten sonra modelliği bırakmıştır.

Bugüne kadar Şöhret, Şölen, Çatı Katı, Doktorlar, Avrupa Yakası, Geniş Aile, Yıldız Masalı, Kanıt, Yıldızın Parlasın, Kötü Yol, Yalan Dünya, Arka Sokaklar, Kocamın Ailesi, Ateş Böceği, Gen, Gloryhole, Modern Zamanlarda Bir Yer, Yanımda Kal, Yasak Elma gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Eksik Zamanlar, Arap Gecesi, 3. Türden Yakın İlişkiler / Başlangıç, Kalp Düğümü, Nereye Gitti Bütün Çiçekler, Aşk Geçmişim oynadığı tiyatro oyunlarıdır.

Yasak Elma Caner Çelebi (Barış Aytaç) kimdir?

Yasak Elma Caner Çelebi (Barış Aytaç) kimdir?

Caner Çelebi; Ender’in erkek kardeşdir. Hiçbir vasfı yoktur. Tembeldir. Hazırdan yemeğe bayılır. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemez. Kime ne iyilik yapacağını bilir. Kendine çok güvenir ve beğenir. Kendini ve Ender’i elit görür. Komik ve esprilidir.

Yasak Elma Mert Kara (Can Nergis) kimdir?

Yasak Elma Mert Kara (Can Nergis) kimdir?

Can Nergis, 27 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlayan Can Nergis, üniversite eğitimi için İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitti.

Daha sonra Uzak Doğu'ya giden Can Nergis Çin ve Tayland'da modellik yapmış, Tayland'da 8 yıl kalmış ve burada bir restoran açmıştır.

2011 yılında Türkiye'ye dönen Can Nergis, "Herşeye Rağmen" adlı dizi ile televizyon dünyasına adım attı. 2014 yılında "Paşa Gönlüm" adlı dizide rol alan genç oyuncu esas çıkışını Arka Sokaklar'da canlandırdığı rolle yakaladı. Ünlü oyuncu son olarak 2018'de ekranlara gelen 'Börü' dizisinde rol aldı.

Yasak Elma Emir (Serkan Rutkay Ayıköz) kimdir?

Yasak Elma Emir (Serkan Rutkay Ayıköz) kimdir?

Emir, Yıldız’ın Bursa’dan çocukluk arkadaşıdır. Birlikte büyümüşlerdir. Yıllar sonra İstanbul’da bir süreliğine gelerek Zeynep ve Yıldız’la arkadaşlıklarına kaldıkları yerden devam ederler. Zamanla İstanbul’a kalıcı olarak yerleşen Emir, adeta Yıldız’ın yaveri konumuna gelir. Dürüst iyi niyetli ve arkadaş canlısıdır. Arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. Yıldız’a büyük destekçidir ve hep yanındadır.

Yasak Elma Cansu (Nilperi Şahinkaya) kimdir?

Yasak Elma Cansu (Nilperi Şahinkaya) kimdir?

Cansu otuz yaşlarının başındadır. Hasan Ali’nin uğruna yuvasını yıktığı ve sonradan evlenip çok mutlu bir hayat yaşadığı Filiz’in yeğenidir. Cansu, Hasan Ali ve Filiz’in evliliği boyunca zaman zaman onların evine kalmaya gitmiş, çocukları olmadığı için evlerinde vakit geçirmiştir. Ergenlik yaşı bittiğinde kendi ayakları üstünde durmak için çeşitli yerlerde çalışır. Ancak istediği hayat hala ondan çok uzaktadır. Ender ve Şahika’nın onu bulup vazgeçemeyeceği bir teklif yapması onun hayatının fırsatı olacaktır.

Yasak Elma Feride Taşkın (Gülenay Kalkan Ünlüoğlu) kimdir?

Yasak Elma Feride Taşkın (Gülenay Kalkan Ünlüoğlu) kimdir?

Feride 60 yaşındadır. Disiplinli, düzenli ve titizdir. Feride kocası Hasan Ali ile büyük bir aşkla evlenmiştir. Hasan Ali Feride’yle evliyken başka bir kadına aşık olunca, Feride’nin psikolojisi de yerle bir olmuştur. Feride boşanınca kendini oğluna adamış, kocasından intikamını oğlunu doldurarak almış ve baba oğulun görüşmesine engel olmuştur. Çağatay, Feride’nin dolduruşları yüzünden babasına düşman büyümüştür. Varlıklı bir kadın olduğundan Hasan Ali’den tek kuruş para almamış ve oğlunu en iyi okullarda okutarak, sonrasında ona iş kurmuştur. Feride’nin en büyük korkusu Çağatay’ın yanlış biriyle evlenip ondan uzaklaşmasıdır. Bunun olmaması için elinden geleni yapacak, çünkü kimseyi ona layık bulmayacaktır.

25 Oca 2021 - 21:31 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak haberkipi.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan haberkipi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler haberkipi.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı haberkipi.com değil haberi geçen ajanstır.Ankara Markaları

haberkipi.com, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 336 17 56
Reklam bilgi


Anket Koronavirüs aşısı yaptıracak mısınız?