İşte tüm Grammy Ödülü 2023 adayları!

Ödül Töreni 5 Şubat 2023'te yapılacak olan 2023 Grammy Ödülleri adayları açıklandı. Bu yıl Beyonce, 'Renaissance' için Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı ödülü alan 'Break My Soul' da dahil olmak üzere dokuz adaylıkla en çok adaylık aldı. Kendrick Lamar'ın yönettiği Mr Morale and the Big Steppers sekiz Grammy adaylığı alırken, onu yedişer adaylıkla Adele ve Brandi Carlile izledi.

Ödül Töreni 5 Şubat 2023'te yapılacak olan 2023 Grammy Ödülleri adayları açıklandı. Bu yıl Beyonce, 'Renaissance' için Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı ödülü alan 'Break My Soul' da dahil olmak üzere dokuz adaylıkla en çok adaylık aldı. Kendrick Lamar'ın yönettiği Mr Morale and the Big Steppers sekiz Grammy adaylığı alırken, onu yedişer adaylıkla Adele ve Brandi Carlile izledi.

İşte tüm Grammy Ödülü 2023 adayları:

Yılın Albümü

  • Voyage - ABBA
  • 30 - Adele
  • Un Verano Sin Ti- Bad Bunny
  • RENAISSANCE - Beyoncé
  • Good Morning Gorgeous- Mary J. Blige
  • In These Silent Days- Brandi Carlile
  • Music Of The Spheres- Coldplay
  • Mr Morale & The Big Steppers- Kendrick Lamar
  • Special- Lizzo
  • Harry’s House- Harry Styles

Yılın Rekoru

  • Don't Shut Me Down- ABBA
  • Easy on Me - Adele
  • BREAK MY SOUL - Beyoncé
  • Good Morning Gorgeous - Mary J. Blige
  • You and Me On The Rock - Brandi Carlile Featuring Lucius
  • Woman - Doja Cat
  • Bad Habit - Steve Lacy
  • The Heart Part 5 - Kendrick Lamar
  • About Damn Time - Lizzo
  • As It Was - Harry Styles

Yılın Şarkısı

  • abcdefu - Gayle
  • About Damn Time - Lizzo
  • All Too Well (10 Minute Version) - Taylor Swift
  • As It Was - Harry Styles
  • Bad Habit - Steve Lacy
  • BREAK MY SOUL- Beyoncé
  • Easy on Me - Adele
  • GOD DID - DJ Khaled featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend and Fridayy
  • The Heart Part 5 - Kendrick Lamar
  • Just Like That- Bonnie Raitt

En İyi Yeni Sanatçı

  • Anitta
  • Omar Apollo
  • DOMi &JD Beck
  • Muni Long
  • Samara Joy
  • Latto
  • Måneskin
  • Tobe Nwigwe
  • Molly Tuttle
  • Wet Leg

POP

En İyi Pop Solo Performansı

  • Easy On Me- Adele
  • Moscow Mule- Bad Bunny
  • Woman- Doja Cat
  • Bad Habit- Steve Lacy
  • About Damn Time- Lizzo
  • As It Was- Harry Styles

En İyi Pop İkili/Grup Performansı

  • Don't Shut Me Down- ABBA
  • Bam Bam- Camila Cabello Featuring Ed Sheeran
  • My Universe- Coldplay & BTS
  • I Like You (A Happier Song)- Post Malone & Doja Cat
  • Unholy- Sam Smith & Kim Petras
  • Best Traditional Pop Vocal Album
  • Higher- Michael Bublé
  • When Christmas Comes Around...- Kelly Clarkson
  • I Dream Of Christmas (Extended)- Norah Jones
  • Evergreen- Pentatonix
  • Thank You- Diana Ross

En İyi Pop Vokal Albümü

  • Voyage- ABBA
  • 30- Adele
  • Music Of The Spheres- Coldplay
  • Special- Lizzo
  • Harry's House- Harry Styles

DANS/ ELEKTRONİK MÜZİK

  • Best Dance/ Electronic Music Recording
  • BREAK MY SOUL- Beyoncé
  • Rosewood- Bonobo
  • Don't Forget My Love- Diplo & Miguel
  • I'm Good (Blue)- David Guetta & Bebe Rexha
  • Intimidated- KAYTRANADA Featuring H.E.R.
  • On My Knees- RÜFÜS DU SOL

En İyi Dans/Elektronik Müzik Albümü

  • Renaissance- Beyoncé
  • Fragments- Bonobo
  • Diplo- Diplo
  • The Last Goodbye- ODESZA
  • Surrender- RÜFÜS DU SOL

ÇAĞDAŞ ENSTRÜMANTAL MÜZİK

En İyi Çağdaş Enstrümantal Albüm

  • Between Dreaming And Joy- Jeff Coffin
  • Not Tight- DOMi & JD Beck
  • Blooz- Grant Geissman
  • Jacob's Ladder- Brad Mehldau
  • Empire Central- Snarky Puppy

ROCK

En İyi Rock Performansı

  • So Happy It Hurts- Bryan Adams
  • Old Man- Beck
  • Wild Child- The Black Keys
  • Broken Horses- Brandi Carlile
  • Crawl!- Idles
  • Patient Number 9- Ozzy Osbourne Featuring Jeff Beck
  • Holiday- Turnstile

En İyi Metal Performansı

  • Call Me Little Sunshine- Ghost
  • We'll Be Back- Megadeth
  • Kill Or Be Killed- Muse
  • Degradation Rules- Ozzy Osbourne Featuring Tony Iommi
  • Blackout- Turnstile

En İyi Rock Şarkısı

  • Black Summer- Red Hot Chili Peppers
  • Blackout- Turnstile
  • Broken Horses- Brandi Carlile
  • Harmonia's Dream- The War On Drugs
  • Patient Number - Ozzy Osbourne Featuring Jeff Beck

En İyi Rock Albümü

  • Dropout Boogie- The Black Keys
  • The Boy Named If- Elvis Costello & The Imposters
  • Crawler- Idles
  • Mainstream Sellout- Machine Gun Kelly
  • Patient Number 9- Ozzy Osbourne
  • Lucifer On The Sofa- Spoon

ALTERNATİF

En İyi Alternatif Müzik Performansı

  • There'd Better Be A Mirrorball- Arctic Monkeys
  • Certainty- Big Thief
  • King- Florence + The Machine
  • Chaise Longue- Wet Leg
  • Spitting Off The Edge Of The World- Yeah Yeah Yeahs Featuring Perfume Genius
  • Best Alternative Music Album
  • WE- Arcade Fire
  • Dragon New Warm Mountain I Believe In You- Big Thief
  • Fossora- Björk
  • Wet Leg- Wet Leg
  • Cool It Down- Yeah Yeah Yeahs

R&B

En İyi R&B Performansı

  • VIRGO’S GROOVE- Beyoncé
  • Here With Me- Mary J. Blige Featuring Anderson .Paak
  • Hrs & Hrs- Muni Long
  • Over- Lucky Daye
  • Hurt Me So Good- Jazmine Sullivan
  • Best Traditional R&B Performance
  • Do 4 Love- Snoh Aalegra
  • Keeps On Fallin'- Babyface Featuring Ella Mai
  • PLASTIC OFF THE SOFA- Beyoncé
  • 'Round Midnight- Adam Blackstone Featuring Jazmine Sullivan
  • Good Morning Gorgeous- Mary J. Blige

En iyi R&B şarkısı

  • CUFF IT- Denisia "Blu June" Andrews, Beyoncé, Mary Christine Brockert, Brittany "Chi" Coney, Terius "The-Dream" Gesteelde-Diamant, Morten Ristorp, Nile Rodgers & Raphael Saadiq, songwriters (Beyoncé)
  • Good Morning Gorgeous- Mary J. Blige, David Brown, Dernst Emile II, Gabriella Wilson & Tiara Thomas, songwriters (Mary J. Blige)
  • Hrs & Hrs- Hamadi Aaabi, Dylan Graham, Priscilla Renea, Thaddis "Kuk" Harrell, Brandon John-Baptiste, Isaac Wriston & Justin Nathaniel Zim, songwriters (Muni Long)
  • Hurt Me So Good- Akeel Henry, Michael Holmes, Luca Mauti, Jazmine Sullivan & Elliott Trent, songwriters (Jazmine Sullivan)
  • Please Don't Walk Away- PJ Morton, songwriter (PJ Morton)

En İyi Progressive R&B Albümü

  • Operation Funk- Cory Henry
  • Gemini Rights- Steve Lacy
  • Drones- Terrace Martin
  • Starfruit- Moonchild
  • Red Balloon- Tank And The Bangas
  • Best R&B Album
  • Good Morning Gorgeous (Deluxe)- Mary J. Blige
  • Breezy (Deluxe)- Chris Brown
  • Black Radio III- Robert Glasper
  • Candydrip- Lucky Daye
  • Watch The Sun- PJ Morton
  • RAP

En İyi Rap Performansı

  • GOD DID- DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy
  • Vegas- Doja Cat
  • pushin P- Gunna & Future Featuring Young Thug
  • F.N.F. (Let's Go)- Hitkidd & GloRilla
  • The Heart Part 5- Kendrick Lamar

En İyi Melodik Rap Performansı

  • BEAUTIFUL- DJ Khaled Featuring Future & SZA
  • WAIT FOR U- Future Featuring Drake & Tems
  • First Class- Jack Harlow
  • Die Hard- Kendrick Lamar Featuring Blxst & Amanda Reifer
  • Big Energy (Live)- Latto

En İyi Rap Şarkısı

  • Churchill Downs- Jack Harlow Featuring Drake
  • GOD DID- DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy
  • The Heart Part 5- Kendrick Lamar
  • pushin P- Gunna & Future Featuring Young Thug
  • WAIT FOR U- Future Featuring Drake & Tems

En İyi Rap Albümü

  • GOD DID- DJ Khaled
  • I Never Liked You- Future
  • Come Home The Kids Miss You- Jack Harlow
  • Mr. Morale & The Big Steppers- Kendrick Lamar
  • It's Almost Dry- Pusha T

COUNTRY

Best Country Solo Performance

  • Heartfirst- Kelsea Ballerini
  • Something In The Orange- Zach Bryan
  • In His Arms- Miranda Lambert
  • Circles Around This Town- Maren Morris
  • Live Forever- Willie Nelson

Best Country Duo/ Group Performance

  • Wishful Drinking- Ingrid Andress & Sam Hunt
  • Midnight Rider's Prayer- Brothers Osborne
  • Outrunnin' Your Memory- Luke Combs & Miranda Lambert
  • Does He Love You – Revisited- Reba McEntire & Dolly Parton
  • Never Wanted To Be That Girl- Carly Pearce & Ashley McBryde
  • Going Where The Lonely Go- Robert Plant & Alison Krauss

En İyi Country Şarkı

  • Circles Around This Town- Maren Morris
  • Doin' This- Luke Combs
  • I Bet You Think About Me (Taylor's Version) (From The Vault)- Taylor Swift
  • If I Was A Cowboy- Miranda Lambert
  • I'll Love You Till The Day I Die- Willie Nelson
  • 'Til You Can't- Cody Johnson

En İyi Country Albüm

  • Growin' Up- Luke Combs
  • Palomino- Miranda Lambert
  • Ashley McBryde Presents: Lindeville- Ashley McBryde
  • Humble Quest- Maren Morris
  • A Beautiful Time- Willie Nelson

YENİ ÇAĞ

En İyi Yeni Çağ Albümü

  • Positano Songs- Will Ackerman
  • Joy- Paul Avgerinos
  • Mantra Americana- Madi Das & Dave Stringer With Bhakti Without Borders
  • The Passenger- Cheryl B. Engelhardt
  • Mystic Mirror- White Sun

JAZZ

En İyi Doğaçlama Caz Solo

  • Rounds (Live)- Ambrose Akinmusire, soloist
  • Keep Holding On- Gerald Albright, soloist
  • Falling- Melissa Aldana, soloist
  • Call Of The Drum- Marcus Baylor, soloist
  • Cherokee/Koko- John Beasley, soloist
  • Endangered Species -Wayne Shorter & Leo Genovese, soloist

En İyi Caz Vokal Albümü

  • The Evening : Live At APPARATUS- The Baylor Project
  • Linger Awhile- Samara Joy
  • Fade To Black- Carmen Lundy
  • Fifty- The Manhattan Transfer With The WDR Funkhausorchester
  • Ghost Song- Cécile McLorin Salvant

En İyi Enstrümantal Caz Albümü

  • New Standards Vol. 1- Terri Lyne Carrington, Kris Davis, Linda May Han Oh, Nicholas Payton & Matthew Stevens
  • Live In Italy- Peter Erskine Trio
  • LongGone- Joshua Redman, Brad Mehldau, Christian McBride, And Brian Blade
  • Live At The Detroit Jazz Festival- Wayne Shorter, Terri Lyne Carrington, Leo Genovese & esperanza spalding
  • Parallel Motion- Yellowjackets

En İyi Büyük Caz Topluluğu Albümü

  • Bird Lives- John Beasley, Magnus Lindgren & SWR Big Band
  • Remembering Bob Freedman- Ron Carter & The Jazzaar Festival Big Band Directed By Christian Jacob
  • Generation Gap Jazz Orchestra- Steven Feifke, Bijon Watson, Generation Gap Jazz Orchestra
  • Center Stage- Steve Gadd, Eddie Gomez, Ronnie Cuber & WDR Big Band Conducted By Michael Abene
  • Architecture Of Storms- Remy Le Boeuf's Assembly Of Shadows

En İyi Latin Caz Albümü

  • Fandango At The Wall In New York- Arturo O'Farrill & The Afro Latin Jazz Orchestra Featuring The Congra Patria Son Jarocho Collective
  • Crisálida- Danilo Pérez Featuring The Global Messengers
  • If You Will- Flora Purim
  • Rhythm & Soul- Arturo Sandoval
  • Música De Las Américas- Miguel Zenón

İNCİL/ ÇAĞDAŞ HIRİSTİYAN MÜZİĞİ

En İyi Gospel Performansı / Şarkısı

  • Positive- Erica Campbell; Erica Campbell, Warryn Campbell & Juan Winans, songwriters
  • When I Pray- DOE; Dominique Jones & Dewitt Jones, songwriters
  • Kingdom- Maverick City Music & Kirk Franklin; Kirk Franklin, Jonathan Jay, Chandler Moore & Jacob Poole, songwriters
  • The Better Benediction- PJ Morton Featuring Zacardi Cortez, Gene Moore,- Samoht, Tim Rogers & Darrel Walls; PJ Morton, songwriter
  • Get Up- Tye Tribbett; Brandon Jones, Christopher Michael Stevens, Thaddaeus Tribbett & Tye Tribbett, songwriters

En İyi Çağdaş Hıristiyan Müziği Performansı / Şarkısı

  • God Really Loves Us (Radio Version)- Crowder Featuring Dante Bowe and Maverick City Music; Dante Bowe, David Crowder, Ben Glover & Jeff Sojka, songwriters
  • So Good- DOE; Chuck Butler, Dominique Jones & Ethan Hulse, songwriters
  • For God Is With Us- for KING & COUNTRY & Hillary Scott; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone & Luke Smallbone, songwriters
  • Fear Is Not My Future- Maverick City Music & Kirk Franklin; Kirk Franklin, Nicole Hannel, Jonathan Jay, Brandon Lake & Hannah Shackelford, songwriters
  • Holy Forever- Chris Tomlin; Jason Ingram, Brian Johnson, Jenn Johnson, Chris Tomlin & Phil Wickham, songwriters
  • Hymn Of Heaven (Radio Version)- Phil Wickham; Chris Davenport, Bill Johnson, Brian Johnson & Phil Wickham, songwriters

En İyi Gospel Albümü

  • Die To Live- Maranda Curtis
  • Breakthrough: The Exodus (Live)- Ricky Dillard
  • Clarity- DOE
  • One Deluxe- Maverick City Music & Kirk Franklin
  • All Things New- Tye Tribbett

En İyi Çağdaş Hristiyan Müziği Albümü

  • Lion- Elevation Worship
  • Breathe- Maverick City Music
  • Life After Death- TobyMac
  • Always- Chris Tomlin
  • My Jesus- Anne Wilson
  • Best Roots Gospel Album
  • Let's Just Praise The Lord- Gaither Vocal Band
  • Confessio - Irish American Roots- Keith & Kristyn Getty
  • The Willie Nelson Family- Willie Nelson
  • 2:22- Karen Peck & New River
  • The Urban Hymnal- Tennessee State University Marching Band

LATIN

En İyi Latin Pop Albümü

  • AGUILERA- Christina Aguilera
  • Pasieros- Rubén Blades & Boca Livre
  • De Adentro Pa Afuera- Camilo
  • VIAJANTE- Fonseca
  • Dharma +- Sebastián Yatra

En İyi Müzik Urbana Albümü

  • TRAP CAKE, VOL. 2- Rauw Alejandro
  • Un Verano Sin Ti- Bad Bunny
  • LEGENDADDY- Daddy Yankee
  • La 167- Farruko
  • The Love & Sex Tape- Maluma

En İyi Latin Rock veya Alternatif Albüm

  • El Alimento- Cimafunk
  • Tinta y Tiempo- Jorge Drexler
  • 1940 Carmen- Mon Laferte
  • Alegoría- Gaby Moreno
  • Los Años Salvajes- Fito Paez
  • MOTOMAMI- Rosalía

En İyi Bölgesel Meksika Müziği Albümü

  • Abeja Reina- Chiquis
  • Un Canto por México - El Musical- Natalia Lafourcade
  • La Reunión (Deluxe)- Los Tigres Del Norte
  • EP #1 Forajido- Christian Nodal
  • Qué Ganas de Verte (Deluxe)- Marco Antonio Solís

En İyi Tropik Latin Albümü

  • Pa'lla Voy- Marc Anthony
  • Quiero Verte Feliz- La Santa Cecilia
  • Lado A Lado B- Víctor Manuelle
  • Legendario- Tito Nieves
  • Imágenes Latinas- Spanish Harlem Orchestra
  • Cumbiana II- Carlos Vives

AMERİKAN KÖKLERİ MÜZİĞİ

En İyi American Roots Performansı

  • Someday It'll All Make Sense (Bluegrass Version)- Bill Anderson Featuring Dolly Parton
  • Life According To Raechel- Madison Cunningham
  • Oh Betty- Fantastic Negrito
  • Stompin' Ground- Aaron Neville With The Dirty Dozen Brass Band
  • Prodigal Daughter- Aoife O'Donovan & Allison Russell

En İyi Amerikan Performansı

  • Silver Moon [A Tribute To Michael Nesmith]- Eric Alexandrakis
  • There You Go Again- Asleep At The Wheel Featuring Lyle Lovett
  • The Message- Blind Boys Of Alabama Featuring Black Violin
  • You And Me On The Rock- Brandi Carlile Featuring Lucius
  • Made Up Mind- Bonnie Raitt

En İyi Amerikan Kökleri Şarkısı

  • Bright Star- Anaïs Mitchell
  • Forever- Sheryl Crow
  • High And Lonesome- Robert Plant & Alison Krauss
  • Just Like That- Bonnie Raitt
  • Prodigal Daughter- Aoife O'Donovan & Allison Russell
  • You And Me On The Rock- Brandi Carlile Featuring Lucius

En İyi Amerikan Albümü

  • In These Silent Days- Brandi Carlile
  • Things Happen That Way- Dr. John
  • Good To Be...- Keb' Mo'
  • Raise The Roof- Robert Plant & Alison Krauss
  • Just Like That...- Bonnie Raitt

En İyi Bluegrass Albümü

  • Toward The Fray- The Infamous Stringdusters
  • Almost Proud- The Del McCoury Band
  • Calling You From My Mountain- Peter Rowan
  • Crooked Tree- Molly Tuttle & Golden Highway
  • Get Yourself Outside- Yonder Mountain String Band

En İyi Geleneksel Blues Albümü

  • Heavy Load Blues- Gov't Mule
  • The Blues Don’t Lie- Buddy Guy
  • Get On Board- Taj Mahal & Ry Cooder
  • The Sun Is Shining Down- John Mayall
  • Mississippi Son- Charlie Musselwhite

En İyi Çağdaş Mavi Albüm

  • Done Come Too Far- Shemekia Copeland
  • Crown- Eric Gales
  • Bloodline Maintenance- Ben Harper
  • Set Sail- North Mississippi Allstars
  • Brother Johnny- Edgar Winter

Best Folk Album

  • Spellbound- Judy Collins
  • Revealer- Madison Cunningham
  • The Light At The End Of The Line- Janis Ian
  • ,Age Of Apathy- Aoife O'Donovan
  • ,Hell On Church Street- Punch Brothers

En İyi Bölgesel Kökler Müzik Albümü

  • Full Circle- Sean Ardoin And Kreole Rock And Soul Featuring LSU Golden Band From Tigerland
  • Natalie Noelani- Natalie Ai Kamauu
  • Halau Hula Keali'i O Nalani - Live At The Getty Center- Halau Hula Keali'i O Nalani
  • Lucky Man- Nathan & The Zydeco Cha Chas
  • Live At The 2022 New Orleans Jazz & Heritage Festival- Ranky Tanky

REGGAE

Best Reggae Album

  • The Kalling- Kabaka Pyramid
  • Gifted- Koffee
  • Scorcha- Sean Paul
  • Third Time's The Charm- Protoje
  • Com Fly Wid Mi- Shaggy

GLOBAL MÜZİK

En İyi Küresel Müzik Performansı

  • Udhero Na- Arooj Aftab & Anoushka Shankar
  • Gimme Love- Matt B & Eddy Kenzo
  • Last Last- Burna Boy
  • Neva Bow Down- Rocky Dawuni Featuring Blvk H3ro
  • Bayethe- Wouter Kellerman, Zakes Bantwini & Nomcebo Zikode

En İyi Küresel Müzik Albümü

  • Shuruaat- Berklee Indian Ensemble
  • Love, Damini- Burna Boy
  • Queen Of Sheba- Angélique Kidjo & Ibrahim Maalouf
  • Between Us... (Live) - Anoushka Shankar, Metropole Orkest & Jules Buckley Featuring Manu Delago
  • Sakura- Masa Takumi

CHILDREN’S

Best Children’s Music Album

  • Into The Little Blue House- Wendy And DB
  • Los Fabulosos- Lucky Diaz And The Family Jam Band
  • The Movement- Alphabet Rockers
  • Ready Set Go!- Divinity Roxx
  • Space Cadet- Justin Roberts

SPOKEN WORD

En İyi Konuşulan Söz Albümü

  • Act Like You Got Some Sense- Jamie Foxx
  • All About Me!: My Remarkable Life In Show Business By Mel Brooks- Mel Brooks
  • Aristotle And Dante Dive Into The Waters Of The World- Lin-Manuel Miranda
  • Finding Me- Viola Davis
  • Music Is History- Questlove

En İyi Konuşulan Şiir Albümü

  • Black Men Are Precious- Ethelbert Miller
  • Call Us What We Carry: Poems- Amanda Gorman
  • Hiding In Plain View- Malcolm-Jamal Warner
  • The Poet Who Sat By The Door- J. Ivy
  • You Will Be Someone's Ancestor. Act Accordingly.- Amir Sulaiman

KOMEDİ

En İyi Komedi Albümü

  • The Closer- Dave Chappelle
  • Comedy Monster- Jim Gaffigan
  • A Little Brains, A Little Talent- Randy Rainbow
  • Sorry- Louis CK
  • We All Scream- Patton Oswalt

MÜZİKAL TİYATRO

En İyi Müzikal Tiyatro Albümü

  • Caroline, Or Change (New Broadway Cast)
  • Into The Woods (2022 Broadway Cast Recording)
  • MJ The Musical (Original Broadway Cast)
  • Mr. Saturday Night (Original Broadway Cast)
  • Six: Live On Opening Night (Original Broadway Cast)
  • A Strange Loop (Original Broadway Cast)

GÖRSEL MEDYA İÇİN MÜZİK

Görsel Medya için En İyi Derleme Film Müziği

  • ELVIS- Various Artists
  • Encanto- Various Artists
  • Stranger Things: Soundtrack from the Netflix Series, Season 4 (Vol 2)- Various Artists
  • Top Gun: Maverick- Harold Faltermeyer, Lady Gaga, Hans Zimmer & Lorne Balfe
  • West Side Story - Various Artists

Görsel Medya için En İyi Film Müziği

  • The Batman- Michael Giacchino, composer
  • Encanto- Germaine Franco, composer
  • No Time To Die- Hans Zimmer, composer
  • The Power Of The Dog- Jonny Greenwood, composer
  • Succession: Season 3- Nicholas Britell, composer

Video Oyunları ve Diğer İnteraktif Medya için En İyi Skor Film Müziği

  • Aliens: Fireteam Elite- Austin Wintory, composer
  • Assassin's Creed Valhalla: Dawn Of Ragnarok- Stephanie Economou, composer
  • Call Of Duty®: Vanguard- Bear McCreary, composer
  • Marvel's Guardians Of The Galaxy- Richard Jacques, composer
  • Old World- Christopher Tin, composer

Görsel Medya İçin Yazılmış En İyi Şarkı

  • Be Alive [From King Richard]- Beyoncé
  • Carolina [From Where The Crawdads Sing]- Taylor Swift
  • Hold My Hand [From Top Gun: Maverick]- Lady Gaga
  • Keep Rising (The Woman King) [From The Woman King]- Jessy Wilson Featuring Angelique Kidjo
  • Nobody Like U [From Turning Red]- 4*Town, Jordan Fisher, Finneas O'Connell, Josh Levi, Topher Ngo, Grayson Villanueva)
  • We Don't Talk About Bruno [From Encanto]
  • Lin-Manuel Miranda, songwriter

COMPOSING/ ARRANGING

En İyi Enstrümantal Beste

  • African Tales- Paquito D'Rivera, composer (Tasha Warren & Dave Eggar)
  • El País Invisible- Miguel Zenón, composer (Miguel Zenón, José Antonio Zayas Cabán, Ryan Smith & Casey Rafn)
  • Fronteras (Borders) Suite: Al-Musafir Blues- Danilo Pérez, composer (Danilo Pérez Featuring The Global Messengers)
  • Refuge- Geoffrey Keezer, composer (Geoffrey Keezer)
  • Snapshots- Pascal Le Boeuf, composer (Tasha Warren & Dave Eggar)

En İyi Düzenleme, Enstrümantal veya A Cappella

  • As Days Go By (An Arrangement Of The Family Matters Theme Song)- Armand Hutton, arranger (Armand Hutton Featuring Terrell Hunt & Just 6)
  • How Deep Is Your Love- Matt Cusson, arranger (Kings Return)
  • Main Titles (Doctor Strange In The Multiverse Of Madness)- Danny Elfman, arranger (Danny Elfman)
  • Minnesota, WI- Remy Le Boeuf, arranger (Remy Le Boeuf)
  • Scrapple From The Apple- John Beasley, arranger (Magnus Lindgren, John Beasley & The SWR Big Band Featuring Martin Aeur)

En İyi Düzenleme, Enstrümantal ve Vokal

  • Let It Happen- Louis Cole, arranger (Louis Cole)
  • Never Gonna Be Alone- Jacob Collier, arranger (Jacob Collier Featuring Lizzy McAlpine & John Mayer)
  • Optimistic Voices / No Love Dying- Cécile McLorin Salvant, arranger (Cécile McLorin Salvant)
  • Songbird (Orchestral Version)- Vince Mendoza, arranger (Christine McVie)
  • 2 + 2 = 5 (Arr. Nathan Schram)- Nathan Schram & Becca Stevens, arrangers (Becca Stevens & Attacca Quartet)

PAKET, NOTLAR VE TARİHSEL

En İyi Kayıt Paketi

  • Beginningless Beginning- Chun-Tien Hsia & Qing-Yang Xiao, art directors (Tamsui-Kavalan Chinese Orchestra)
  • Divers- William Stichter, art director (Soporus)
  • Everything Was Beautiful- Mark Farrow, art director (Spiritualized)
  • Telos- Ming Liu, art director (Fann)
  • Voyeurist- Tnsn Dvsn, art director (Underoath)
  • Best Boxed Or Special Limited Edition Package
  • Artists Inspired By Music: Interscope Reimagined- Josh Abraham, Steve Berman, Jimmy Iovine, John Janick & Jason Sangerman, art directors (Various Artists)
  • Big Mess- Berit Gwendolyn Gilma, art director (Danny Elfman)
  • Black Pumas (Collector's Edition Box Set)- Jenna Krackenberger, Anna McCaleb & Preacher, art directors (Black Pumas)
  • Book- Paul Sahre, art director (They Might Be Giants)
  • In And Out Of The Garden: Madison Square Garden ’81 ’82 ’83- Lisa Glines, Doran Tyson & Dave Van Patten, art directors (The Grateful Dead)

En İyi Albüm Notları

  • The American Clavé Recordings- Fernando González, album notes writer (Astor Piazzolla)
  • Andy Irvine & Paul Brady- Gareth Murphy, album notes writer (Andy Irvine & Paul Brady)
  • Harry Partch, 1942- John Schneider, album notes writer (Harry Partch)
  • Life's Work: A Retrospective- Ted Olson, album notes writer (Doc Watson)
  • Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition)- Bob Mehr, album notes writer (Wilco)

En İyi Tarihi Albüm

  • Against The Odds: 1974-1982- Tommy Manzi, Steve Rosenthal & Ken Shipley, compilation producers; Michael Graves, mastering engineer; Tom Camuso, restoration engineer (Blondie)
  • The Goldberg Variations - The Complete Unreleased 1981 Studio Sessions- Robert Russ, compilation producer; Martin Kistner, mastering engineer (Glenn Gould)
  • Life’s Work: A Retrospective- Scott Billington, Ted Olson & Mason Williams, compilation producers; Paul Blakemore, mastering engineer (Doc Watson)
  • To Whom It May Concern...- Jonathan Sklute, compilation producer; Kevin Marques Moo, mastering engineer (Freestyle Fellowship)
  • Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition)- Cheryl Pawelski & Jeff Tweedy, compilation producers; Bob Ludwig, mastering engineer (Wilco)

ŞARKI YAZIMI

Yılın Söz Yazarı, Klasik Olmayan

  • Amy Allen
  • Nija Charles
  • Tobias Jesso Jr.
  • The-Dream
  • Laura Veltz

PRODÜKSİYON

En İyi Tasarlanmış Albüm, Klasik Olmayan

  • Adolescence- Baynk
  • Black Radio III- Robert Glasper
  • Chloë and the Next 20th Century- Father John Misty
  • Harry's House- Harry Styles
  • Wet Leg- Wet Leg
  • Producer of the Year, Non-Classical
  • Jack Antonoff
  • Dan Auerbach
  • Boi-1da
  • Dahi
  • Dernst "D'mile" Emile II

En İyi Remiks Kaydı

  • About Damn Time (Purple Disco Machine Remix)- Purple Disco Machine, remixer (Lizzo)
  • BREAK MY SOUL (Terry Hunter Remix)- Terry Hunter, remixer (Beyoncé)
  • Easy Lover (Four Tet Remix)- Four Tet, remixer (Ellie Goulding)
  • Slow Song (Paul Woolford Remix)- Paul Woolford, remixer (The Knocks & Dragonette)
  • Too Late Now (Soulwax Remix)- Soulwax, remixers (Wet Leg)

En İyi Sürükleyici Ses Albümü

  • AGUILERA- Christina Aguilera
  • Divine Tides- Stewart Copeland & Ricky Kej
  • Memories...Do Not Open- The Chainsmokers
  • Picturing The Invisible - Focus 1- Jane Ira Bloom
  • Tuvayhun — Beatitudes For A Wounded World- Nidarosdomens Jentekor & Trondheimsolistene

En İyi Tasarlanmış Albüm, Klasik

  • Bates: Philharmonia Fantastique - The Making Of The Orchestra
  • Shawn Murphy, Charlie Post & Gary Rydstrom, engineers; Michael Romanowski, mastering engineer (Edwin Outwater & Chicago Symphony Orchestra)
  • Beethoven: Symphony No. 6; Stucky: Silent Spring
  • Mark Donahue, engineer; Mark Donahue, mastering engineer (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra)
  • Perspectives
  • Jonathan Lackey, Bill Maylone & Dan Nichols, engineers; Joe Lambert, mastering engineer (Third Coast Percussion)
  • Tuvayhun - Beatitudes For A Wounded World
  • Morten Lindberg, engineer; Morten Lindberg, mastering engineer (Anita Brevik, Nidarosdomens Jentekor & Trondheimsolistene)
  • Williams: Violin Concerto No. 2 & Selected Film Themes
  • Bernhard Güttler, Shawn Murphy & Nick Squire, engineers; Christoph Stickel, mastering engineer (Anne-Sophie Mutter, John Williams & Boston Symphony Orchestra)
  • Producer of the Year, Classical
  • Jonathan Allen
  • Christoph Franke
  • James Ginsburg
  • Elaine Martone
  • Judith Sherman

KLASİK

En İyi Orkestra Performansı

  • Adams, John Luther: Sila - The Breath Of The World
  • Dvořák: Symphonies Nos. 7-9
  • Eastman: Stay On It
  • John Williams - The Berlin Concert
  • Works By Florence Price, Jessie Montgomery, Valerie Coleman

En İyi Opera Kaydı

  • Aucoin: Eurydice
  • Yannick Nézet-Séguin, conductor; Barry Banks, Nathan Berg, Joshua Hopkins, Erin Morley & Jakub Józef Orliński; David Frost, producer (The Metropolitan Opera
  • Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)
  • Blanchard: Fire Shut Up In My Bones
  • Yannick Nézet-Séguin, conductor; Angel Blue, Will Liverman, Latonia Moore & Walter Russell III; David Frost, producer (The Metropolitan Opera Orchestra; The
  • Metropolitan Opera Chorus)
  • Davis: X - The Life And Times Of Malcolm X
  • Gil Rose, conductor; Ronnita Miller, Whitney Morrison, Victor Robertson & Davóne Tines; Gil Rose, producer (Boston Modern Orchestra Project; Odyssey Opera Chorus)

En İyi Koro Performansı

  • Bach: St. John Passion
  • John Eliot Gardiner, conductor (English Baroque Soloists; Monteverdi Choir)
  • Born- Donald Nally, conductor (Dominic German, Maren Montalbano, Rebecca Myers & James Reese; The Crossing)
  • Verdi: Requiem - The Met Remembers 9/11
  • Yannick Nézet-Séguin, conductor; Donald Palumbo, chorus master (Michelle DeYoung, Eric Owens, Ailyn Pérez & Matthew Polenzani; The Metropolitan Opera Orchestra;
  • The Metropolitan Opera Chorus)

En İyi Oda Müziği/ Küçük Topluluk Performansı

  • Beethoven: Complete String Quartets, Volume 2 - The Middle Quartets- Dover Quartet
  • Musical Remembrances- Neave Trio
  • Perspectives- Third Coast Percussion
  • Shaw: Evergreen- Attacca Quartet
  • What Is American- PUBLIQuartet

En İyi Klasik Enstrümantal Solo

  • Abels: Isolation Variation- Hilary Hahn
  • Bach: The Art Of Life- Daniil Trifonov
  • Beethoven: Diabelli Variations- Mitsuko Uchida
  • Letters For The Future- Time For Three; Xian Zhang, conductor (The Philadelphia Orchestra)
  • A Night In Upper Town - The Music Of Zoran Krajacic- Mak Grgić

En İyi Klasik Solo Vokal Albümü

  • Eden- Joyce DiDonato, soloist; Maxim Emelyanychev, conductor (Il Pomo D’Oro)
  • How Do I Find You- Sasha Cooke, soloist; Kirill Kuzmin, pianist
  • Okpebholo: Lord, How Come Me Here?- Will Liverman, soloist; Paul Sánchez, pianist (J’Nai Bridges & Caen Thomason-Redus)
  • Stranger - Works For Tenor By Nico Muhly- Nicholas Phan, soloist (Eric Jacobson; Brooklyn Rider & The Knights; Reginald Mobley)
  • Voice Of Nature - The Anthropocene- Renée Fleming, soloist; Yannick Nézet-Séguin, pianist

En İyi Klasik Özet

  • An Adoption Story- Starr Parodi & Kitt Wakeley; Jeff Fair, Starr Parodi & Kitt Wakeley, producers
  • Aspire- JP Jofre & Seunghee Lee; Enrico Fagone, conductor; Jonathan Allen, producer
  • A Concert For Ukraine- Yannick Nézet-Séguin, conductor; David Frost, producer
  • The Lost Birds- Voces8; Barnaby Smith & Christopher Tin, conductors; Sean Patrick Flahaven & Christopher Tin, producers

En İyi Çağdaş Klasik Beste

  • Akiho: Ligneous Suite- Andy Akiho, composer (Ian Rosenbaum & Dover Quartet)
  • Bermel: Intonations- Derek Bermel, composer (Jack Quartet)
  • Gubaidulina: The Wrath Of God- Sofia Gubaidulina, composer (Andris Nelsons & Gewandhausorchester)
  • Puts: Contact- Kevin Puts, composer (Xian Zhang, Time for Three & The Philadelphia Orchestra)
  • Simon: Requiem For The Enslaved- Carlos Simon, composer (Carlos Simon, MK Zulu, Marco Pavé & Hub New Music)

MÜZİK VİDEO/ FİLM

En İyi Müzik Videosu

  • Easy On Me- Adele
  • Yet To Come- BTS
  • Woman- Doja Cat
  • The Heart Part 5- Kendrick Lamar
  • As It Was- Harry Styles
  • All Too Well: The Short Film- Taylor Swift

En İyi Müzik Filmi

  • Adele One Night Only- Adele
  • Our World- Justin Bieber
  • Billie Eilish Live At The O2- Billie Eilish
  • Motomami (Rosalía Tiktok Live Performance)- Rosalía
  • Jazz Fest: A New Orleans Story- (Various Artists)
  • A Band A Brotherhood A Barn- Neil Young & Crazy Horse

16 Kas 2022 - 12:43 - Gündem



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak haberkipi.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan haberkipi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler haberkipi.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı haberkipi.com değil haberi geçen ajanstır.


Ankara Markaları

haberkipi.com, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 336 17 56
Reklam bilgi


Anket MasterChef Türkiye 109. Bölümde Kim Elenecek?